Тема 398Kt. Звіт про науково-дослідну роботу. 1 етап. 2018.
«Новітні методи та нові знання про будову матерії у Всесвіті: опрацювання та наповнення бази даних рентгенівських космічних місій. Етап 1. Обробка та інтерпретація даних вибраних позагалактичних рентгенівських джерел»
Розроблено оригінальні математичні методи моделювання даних і обробки зображень позагалактичних джерел, що дозволило значно покращити точність автоматичної морфологічної класифікації галактик і побудови профілів яскравості/температури рентгенівських галактик.
Cтворено базу даних рентгенівських скупчень галактик, спостережуваних космічними телескопамив Свіфт, Сузаку, ХММ-Ньютон, Чандра та Н'юСтар і Інтеграл. База даних поповнилася новими даними і використовується для побудови акумульованих профілів густини температури, світності і розподілу профілів густини баріонної/прихованої маси цих скупчень галактик. /p>
Для чотирьох ізольованих галактик з активними ядрами на червоних зміщеннях до z
Проаналізовано розподіл лінії розпаду темної матерії на енергії 3.5 кеВ в спостереженнях центральних частин нашої Галактики та галактики Андромеди, досліджених в рамках проекту побудови карти неба в рентгенівському діапазоні.
Розроблено напіваналітичний метод опису розподілу густини в гало теплої темної матерії, утвореної з ферміонів
Розроблено методи дослідження зони уникнення Молочного Шляху з метою реконструкції великомасштабного розподілу галактик, яке закриває зона поглинання Молочного Шляху, з урахуванням даних в Х-, ІЧ-, радіо- діапазонах.
Розроблено алгоритми методів машинного навчання для аналізу фізичних характеристик галактик і їхнього розподілу.