Цільова тема 379Ц. Звіт про науково-дослідну роботу. І-2017.
«ДОСЛІДЖЕННЯ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ФІЗИЧНИХ ТА АСТРОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ОБРАНИХ ОБ'ЄКТІВ ВСЕСВІТУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРАКТИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ АСТРОІНФОРМАЦІЇ»
Основна частина
1. Керівник тематики Яцків Я.С.
2. Харченко Н.В. Застосування новітніх результатів космічного експерименту Gaia для вивчення Галактичного населення зоряних скупчень
3. Пасечник М.М. Дослідження зміни у фізичному стані фотосферних шарів під час розвитку двох бомб Еллермана на основі спектрополяриметричних спостережень з високим часовим та просторовим розділенням на франко-італійському сонячному телескопі THEMIS (о. Тенеріфе, Іспанія).
4. Федоров Ю.І. Поширення заряджених частинок високої енергії у магнітних полях геліосфери .
5. Караченцева В.Ю. Зореутворення в надтонких спіральних галактиках, що видимі з ребра.
6. Гусєва Н.Г. Втрата іонізуючого випромінювання компактними галактиками із зореутворенням.
7. Шемінова В.А. Вивчення детального розподілу поля швидкостей, як мікро- так і макротурбулентності, в атмосферах зоряних аналогів Сонця різної металічності, з різними швидкостями обертання. В якості спостережного матерілу планується використання спектрального матеріалу отриманого на телескопах ESO та IAC.
8. Кондрашова Н.М. Спектрополяриметрія еруптивних процесів в атмосфері Сонця на різних просторових масштабах
9. Костик Р.І. Можливий механізм світіння сонячних факелів.
10. Длугач Ж.М. Вивчення розсіюючих та поглинаючих властивостей морфологічно складних аерозолів та частинок поверхневих шарів тіл Сонячної системи.
11. Міліневський Г.П., Сосонкін М.Г., Іванов Ю.С. Визначення забруднення атмосфери мікророзмірними аерозольними частинками та приземним озоном in situ, а також за даними супутників і наземних спостережень.
12. Міліневський Г.П. Визначення забруднення атмосфери мікророзмірними аерозольними частинками РМ2.5/РМ10 у декількох районах міста Київ in situ.
13. Сосонкін М.Г. Буде забезпечено моніторинг приземного озону та проведено огляд і аналіз існуючих моделей якості повітря (Urban air pollution model) для вибору і подальшого моделювання.
14. Іванов Ю.С. Буде розроблено оптичну схему та виконано комп'ютерний дизайн макету портативного Стокс-поляриметра для одночасного вимірювання ступеня поляризації розсіяного світла аерозольними частинками в атмосфері для визначення їх параметрів.
15. Розенбуш В.К. Дослідження властивостей розсіяного випромінювання вибраних комет та безатмосферних тіл Сонячної системи.
Тематика молодих вчених
1. Іщенко М.В. Візуалізація моніторингу роботи ГНСС-мережі та результатів аналізу Українських постійнодіючих ГНСС-станцій .
2. Соболенко М.О. Злиття подвійних надмасивних чорних дір: динамічне моделювання.
3. Захожай О.В. ослідження синтетичних розподілів енергій в спектрах систем з осколковими дисками в яких сформувалися планетні та субзоряні супутники.
4. Василенко А.А. Властивості активних ядер галактик в рентгенівському діапазоні .
5. Колесник Ю.Л. Вивчення нестаціонарних ефектів космічних променів в геліосфері.
6. Зінченко І.А. Моделювання впливу неосесиметричних структур у дисках спіральних галактик на радіальний та азимутальний розподіл вмісту кисню.
7. Добричева Д.В. Виділення войдів у вибірці галактик SDSS DR9.
🔍 Звіт за 1 півріччя 2017 р. 🔍 Звіт за 2017 р.